Proč Warren Buffett prodal své akcie Apple (AAPL)?

Autor: Jaroslav Jarolím

V tomto článku:

Apple
ISIN: US0378331005
|
Symbol: AAPL --- %

---
USD
---% (1D)
Týd. ---
Měs. ---
1 rok ---
Přejít na Apple Akcie
Akcie Apple (AAPL): Logo společnosti
Akcie Apple (AAPL) zaznamenaly v předešlých týdnech hodně dynamický cenový vývoj. Po dosažení kurzu 237 dolarů nastal doslova kolaps o více jak 17 %. Posléze však cena opětovně vyrostla do blízkosti historických maxim. Co stálo za těmito dramatickými pohyby a proč Warren Buffett prodává akcie Apple?

Poznejte aktuální novinky o společnosti, hospodářské výsledky a rozbor grafu. Pokud hledáte brokera pro obchodování akcií, klikněte zde.

Jak ovlivňuje jenový carry trade technologické akcie?

V minulé analýze na akcie Rivian jsme si zmínili a rozebrali několik faktorů, které měly dost výrazný vliv na akciové trhy. Respektive jsme mohli sledovat dost slušnou dynamiku, která byla v tomto roce nevídaná. Jedním z těchto faktorů je tzv. jenový carry trade.

Jenový carry trade je vskutku dost neznámá praktika, ačkoliv je hojně využívaná. Pro mě osobně je jenový carry trade zajímavý tím, že souvisí s měnovou politikou centrálních bank, což je má oblíbená disciplína.

Vlastně si spousta lidí ani neuvědomuje, jak moc zásadní vliv má třeba měnová politika japonské centrální banky na globální trhy. Japonské jeny byly totiž podle mého osobního názoru v podstatě zadarmo, protože Bank of Japan držela úrokové sazby extrémně nízko po dlouhou dobu. Pro zahraniční investory bylo tak financování v jenech dle mého velmi lákavé.

Když jsou peníze skoro zadarmo, prostě si jako investor půjčujete a investujete kamkoliv, kde může být výnos. To znamená, že si půjčíte jeny, směníte je například za dolary a investujete do peněžního trhu, pokladničních poukázek, bondů nebo při agresivním přístupu do akcií. Možnosti jsou v podstatě neomezené.

Jenový carry trade
Jenový carry trade. Zdroj: substack.com (19. 8. 2024)

Japonská centrální banka ovšem začala úrokové sazby zvyšovat a ukončila tzv. kontrolu výnosové křivky. To znamená, že úrokové míry v Japonsku začaly stoupat. Náklady na financování v jenech šly též nahoru.

Navíc nedávno Bank of Japan opětovně zvýšila trochu “neočekávaně” úrokové sazby. Což způsobilo, že dolar vůči jenu hodně oslabil. Co to však znamená pro investory praktikující jenový carry trade? Jakmile rostou náklady obětované příležitosti, volatilita a obecně nejistota ohledně budoucího vývoje, investoři čelí stoupajícímu riziku.

Nikdo neví, kolik přesně je v těchto pozicích kapitálu. Některé zdroje uvádí 10ky bilionů dolarů, jiné mnohem vyšší částky. Panuje však obecná shoda na tom, že nejde o nic zanedbatelného.

Pro technologické akcie to není dobrá zpráva, protože si myslím, že takových pozic je na americkém akciovém trhu nemálo. A nejsem zřejmě sám. Nepochybně jde o faktor, který by si investoři měli prostudovat. Vzdělaný investor dělá totiž mnohem inteligentnější investiční rozhodnutí.

Warren Buffett prodal Apple akcie za desítky miliard dolarů

Na začátku prvního čtvrtletí roku 2024 Warren Buffett výrazně snížil své obrovské podíly v akciích Apple. To se stalo snad jedním z nejvíce medializovaných prodejů, jelikož Warren Buffett má kolem sebe auru investiční legendy, která se jen tak nezmýlí.

V posledních dvou čtvrtletích prodala Buffettova společnost Berkshire Hathaway přibližně 510 milionů kusů akcie Apple. Tím Buffett snížil svůj podíl v tomto titulu zhruba o 56 %. Před prodejem bylo v portfoliu 915 milionů kusů akcií Apple. Velikost a náhlost tohoto prodeje vyvolala spekulace, že Buffettův optimismus ohledně titulu po fantastickém růstu v uplynulých sedmi letech poklesl.

Buffettův nákup akcií Apple je obecně vzato považován za jeden z nejlepších, který ve své kariéře učinil. Společnost Berkshire Hathaway alokovala do svého portfolia Apple akcie vůbec poprvé v roce 2016. První nákupy představovaly 10ky milionů kusů titulu. Postupně však jejich podíl v portfoliu Berkshire dosahoval více jak 50 %.

Jistou zajímavostí je, že Warren Buffett se téměř vždy vyhýbal technologickým společnostem. Výjimkou jsou pouze akcie IBM. Nedůvěra v technologický sektor má prameny v učení jeho mentora Benjamina Grahama. Graham ve svém opus magnum Inteligentní investor vysvětluje, že technologické akcie jsou dlouhodobě dost nespolehlivé již ze své podstaty.

Je však důležité poznamenat, že akcie Apple stále zaujímají největší podíl v portfoliu Berkshire. Konkrétně jde o 30 %, což absolutně činí 400 milionů kusů akcií. Tržní hodnota představuje zhruba 84 miliard dolarů.

Největší pozice Berkshire Hathaway.
Největší pozice Berkshire Hathaway. Zdroj: hedgefollow.com (19. 8. 2024)

Ještě v květnu se přitom zdálo, že Buffettův obdiv ke společnosti Apple neochabuje. Prohlásil, že dvě jeho dlouhodobě ceněné investice jsou nepřekvapivě Coca-Cola a American Express, přičemž Apple označil za vůbec nejlepší.

Buffett neprozradil, proč prodal tak velkou část svého podílu v Apple. Ani nevíme, zda si i nadále ponechá velkou pozici v této stále nejhodnotnější společnosti na světě. Jasné však je, že celkově se Buffett staví do mnohem defenzivnější pozice. Společnost Berkshire prodala akcie v hodnotě 90 miliard dolarů v první polovině roku 2024, přičemž prodej akcií Apple tvořil většinu z těchto příjmů.

Chystá se Warren Buffett prodejem akcií Apple na hluboké propady na trhu?

Změna přístupu zvýšila hotovostní rezervy Berkshire z předchozího rekordu 189 miliard dolarů na konci prvního čtvrtletí až na 278 miliard dolarů ke konci druhého čtvrtletí. Jak je uvedeno ve zprávě 10Q, Berkshire dále navýšil své hotovostní rezervy v červenci prodejem akcií Bank of America za zhruba 4 miliardy dolarů. To byla v posledních letech druhá největší pozice, kterou (stejně jako akcie Apple) Buffett nakoupil levně a ukázala se jako velmi zisková.

Hotovost a ekvivalenty, které drží Berkshire Hathaway.
Hotovost a ekvivalenty, které drží Berkshire Hathaway. Zdroj: investopedia.com (19. 8. 2024)

Buffett nyní nashromáždil nové obrovské množství hotovosti, které může nasměrovat do podhodnocených investic, které mohou vypadat stejně atraktivně, jako dříve Apple nebo Bank of America. Co jiného by s takovou hromadou hotovosti dělal? Na to vám dám svou odpověď.

Co vše je hotovost?

Mezi hotovost se řadí všechna aktiva, která se svou likvidností k hotovosti blíží. Jde o zůstatky na běžných účtech, spořící účty, termínované vklady nebo pokladniční poukázky (treasury bills). Tedy vše, co se dá „vybrat“ do jednoho roku.

Pamatuji si, jak ještě ke konci minulé dekády Warren Buffet čelil časté kritice, že „zbytečně“ drží nemalý objem hotovostních rezerv. Nicméně, v porovnání s aktivy to ve skutečnosti nebylo nijak ohromné číslo. Vlastně se dá říct, že dlouhodobě držel podíl hotovosti v blízkosti 13 %. Pouze před poslední finanční krizí překonával i 20 %, což se mu posléze vyplatilo, protože nakupoval v ohromných slevách.

Podíl hotovosti Berkshire Hathaway vůči aktivům
Podíl hotovosti Berkshire Hathaway vůči aktivům. Zdroj: bloomberg.com (20. 8. 2024)

Vzhledem k tomu, že celková aktiva společnosti dosahují 1,07 bilionu dolarů, Berkshire Hathaway se nejen že zase blíží k 20 %, dokonce je výrazně překračuje. Aktuálně podíl hotovosti vůči aktivům dosahuje 25 %. Dle dostupných dat je to rekord. Pouze se tomu blíží červen 2005, kdy podíl hotovosti dosahoval 24,5 %.

Podíl hotovosti Berkshire Hathaway vůči aktivům. Zdroj: bloomberg.com (20. 8. 2024)
Podíl hotovosti Berkshire Hathaway vůči aktivům. Zdroj: bloomberg.com (20. 8. 2024)

Když Warren Buffett v prvním kvartálu zvýšil držbu hotovostních rezerv na nějakých 160 miliard dolarů, upozorňovalo se, že historicky je vývoj v souladu s dlouhodobým trendem. Jak jsem ukazoval na grafu výše, bylo to blízko 20letého průměru.

Jakmile Buffett prodal polovinu pozic akcie Apple, hotovost vzrostla na historická maxima. To značí, že už je zde odchylka od jakéhosi normálu. Tím pádem lze dle mého usoudit, že „věštec z Omahy“ se připravuje na nákupy. A aby mohl nakupovat, musí se dočkat nízkých cen.

Domnívám se tedy, že Buffett počítá s tržními poklesy nebo se chystá na přesun kapitálu do jiných titulů. Možná se také připravuje na úplný odchod do penze a chce svým následníkům zanechat lepší výchozí pozici. Když bych byl na jeho místě, asi bych též zlikvidoval pozice, u kterých si nejsem jistý, zda by jim moji následníci porozuměli.

Vyplatí se sledovat akcie Apple (AAPL)?

Dalším důvodem pro prodeje Apple akcie ze strany Berkshire může být valuace. Valuace je pro investory důležitá, protože pokud růstová akcie dosáhne extrémně vysoké ceny, může být obtížné očekávat z ní další výnos. Jak říkával Benjamin Graham, budoucí výnosy jsou funkcí současné ceny.

Nicméně, ocenění Applu není historickým prismatem vyloženě nejvyšší. Pokud by měl Buffett obavy pouze z valuace, mohl se rozhodnout pro velký prodej již v roce 2021, kdy se akcie Applu obchodovaly za více než 40násobek svých minulých zisků. Zas na druhou stranu, ve srovnání s jeho prvním nákupem z roku 2016 je zde propastný rozdíl.

Price to earnings Apple akcie.
Price to earnings Apple akcie. Zdroj: yahoo.com (20. 8. 2024)

Dalším zdrojem obav by mohlo být klesající tempo růstu akcie Apple. Apple však nikdy nebyla vyloženě extrémně rychle rostoucí společností jako nyní NVIDIA. I když se tempo růstu zpomaluje, tržby za období končící 29. června 2024 vzrostly o 5 % a dosáhly 85,8 miliardy dolarů. A zředěný zisk na akcii ve výši 1,40 dolaru vzrostl o 11 %.

Společnost si podle mě stále vede dobře a s novými funkcemi umělé inteligence, které přicházejí s novými iPhony, je i veřejnost dle mého optimistická. Warren Buffett je ovšem kontrarián. Vlastně celé hodnotové investování je kontrariánský styl. Pokud jste příznivci tohoto přístupu investování, měli byste jeho kroky brát v potaz.

Nakonec, Buffett sleduje zájmy akcionářů Berkshire. Když letos diskutoval o prodeji akcií Applu, naznačil, že by to mohlo mít i co do činění s daňovými důvody. Nynější prodej akcií by mohl přinést prospěch akcionářům Berkshire, když by v budoucnu došlo k možnému zvýšení daně z kapitálových výnosů. Vzhledem k tomu, že akcie Apple za posledních pět let přinesly výnosy ve výši 340 %, mohl Buffett dle mého jednoduše usoudit, že je nyní rozumné realizovat některé z těchto zisků.

V každém případě se může pro začátečníky zdát jako dobrý nápad koupit akcie společnosti, která investorům vypráví dobrý příběh. I když třeba ani negeneruje žádný zisk. Během internetové bubliny investoři nakupovali i akcie společností, které dokonce negenerovaly obrat.

Avšak mnoho investorů dle mého stále preferuje tradičnější strategii, tedy nákup akcií ziskových společností s dlouhou časovou řadou (jako např. Apple akcie, které navíc splňují růstovou podmínku). Když společnost dokáže dlouhodobě zvyšovat zisk na akcii (EPS), její cena akcií by měla nakonec následovat.

To znamená, že růst EPS je považován za skutečně pozitivní většinou úspěšných dlouhodobých investorů. Vidíme, že za poslední tři roky Apple zvýšil svůj EPS o 9,1 % ročně. To je dobré tempo růstu, když bude udržitelné. Je vhodné podotknout, že příliš rychle rostoucí společnosti si samy sobě kopou jámu. Lze je připodobnit k vymačkanému citrónu.

Pečlivé zvážení růstu tržeb a marží zisků před úroky a zdaněním (EBIT) může pomoci utvořit názor na udržitelnost nedávného růstu zisku. Navzdory relativně stagnujícím údajům o příjmech budou akcionáři zřejmě potěšeni, že se marže EBIT za posledních 12 měsíců zvýšily z 29 % na 31 %, což je pro společnost skvělý výsledek.

Výnos a ziskovost akcie Apple
Výnos a ziskovost akcie Apple. Zdroj: yahoo.com (20. 8. 2024)

CEO Apple Tim Cook vidí budoucnost na čínském trhu pozitivně

Prodeje Applu v Číně zaznamenaly prudký pokles. Tržby se ve čtvrtém čtvrtletí snížily na 14,73 miliardy dolarů, což je o 6,5 % méně než loni. CEO Tim Cook však zůstává optimistický ohledně budoucnosti v Číně.

Čína, včetně Hongkongu a Tchaj-wanu, je třetím největším trhem Applu. Tentokrát je to však jediný trh, kde došlo k poklesu. Cook říká, že za to mohou hlavně měnové výkyvy. Dle něj více než polovina poklesu souvisí s kurzy zahraničních měn. Pokud bychom earnings o tyto vlivy očistily, pokles by činil méně než 3 %. Každopádně Apple nesplnil očekávání analytiků, kteří předpovídali tržby ve výši 15,26 miliardy dolarů.

Tim Cook ale nekapituluje. Na konferenčním hovoru s investory nazval Čínu nejkonkurenceschopnějším trhem na světě a poukázal na některé pozitivní zprávy. Jako je rekordní počet upgradů iPhonů ve čtvrtletí končícím v červnu. „To je velmi silný signál,“ řekl.

Realita je ale taková, že výzvy pro Apple narůstají. I přes výrazné slevy zaznamenal iPhone v Číně pokles a vypadl z první pětky v žebříčku prodejů chytrých telefonů. To je významná změna. Podle společnosti Canalys klesly dodávky iPhonů v Číně o 2 % oproti loňsku. Což posunulo Apple na šesté místo mezi výrobci chytrých telefonů. Je to poprvé za několik let, co Apple není v první pětce na jednom ze svých nejdůležitějších trhů.

Apple spoléhá na své nové AI funkce, které mají podnítit nový růst, ale dostat tuto technologii do Číny není jednoduchý úkol. Apple Intelligence byla spuštěna s iOS 18.1, ale v Číně se to z regulatorních důvodů prozatím nepovedlo.

Cook ví, že to je problém. Řekl, že Apple je velmi silně zapojen do jednání s regulátory v Číně a EU. Dokud ale Apple nepřekoná tyto regulační překážky, čínští uživatelé budou mít smůlu. To vyvolává velkou otázku, zda Apple dokáže znovu získat svou pozici na tomto nesmírně důležitém trhu.

Apple by mohl za AI funkce účtovat až 20 dolarů

Apple by dle analytiků mohl svým uživatelům účtovat až 20 dolarů za pokročilé funkce umělé inteligence. Jak už bylo zmíněno, Apple plánuje později v tomto roce zavést svůj nový AI systém, Apple Intelligence. Pouze však na některých svých zařízeních.

Když Apple v červnu oznámil svůj AI systém, společnost slíbila vylepšeného hlasového asistenta Siri. Stejně jako funkce, které zahrnují automatické generování e-mailů a obrázků. Ačkoli funkce budou zaváděny pomalu a regiony jako Čína a Evropa zpočátku nebudou mít přístup, Apple by podle analytiků mohl za tyto služby účtovat předplatné, tedy alespoň u více pokročilých funkcí.

Neil Shah je partner ve společnosti Counterpoint Research a uvedl, že investice do AI je nákladná. Proto bude chtít Apple náklady jednoznačně přenést na své uživatele. Apple One stojí 19,95 dolarů měsíčně a poskytuje uživatelům přístup k různým službám Apple, včetně Apple Music. Shah uvedl, že Apple by mohl za Apple Intelligence účtovat mezi 10 a 20 dolary, případně přidat jako součást Apple One.

Divize služeb Apple přinesla ve čtvrtletí končícím v červnu 24,2 miliardy dolarů, což je unikátní, jelikož mnoho dalších tech firem nedokázalo svůj nový software ještě monetizovat. Dle vedoucí výzkumu Bena Wooda ve společnosti CCS Insight je pro Apple obrovský úspěch, že dokáže rychle monetizovat přidané služby.

Prý by to dle jeho názoru mělo fungovat jako precedens, že uživatelé musí za tyto služby platit napřímo. Že nejde jenom o něco doplňkového, co je rozpuštěné v ceně zařízení. Obecně vzato se proto předpokládá, že společnost povede snahy tím směrem, aby došlo k co největší monetizaci těchto „nadstandardních“ služeb. A osobně si myslím, že spousta lidí za to skutečně zaplatí.

Není neobvyklé, že technologické firmy účtují za své AI funkce poplatky. OpenAI například účtuje předplatné za pokročilejší funkce ChatGPT a Microsoft účtuje za svůj nástroj AI Copilot. Samsung již začal zavádět své služby umělé inteligence známé jako Galaxy AI a stále dle dostupných informací zvažuje různé modely monetizace pro svůj software.

Dle Shaha pro Apple představuje AI příležitost dále posílit loajalitu své již tak věrné zákaznické základny, jelikož Apple Intelligence se samozřejmě bude učit z chování uživatele. To znamená, že interakce s uživatelem bude více personalizovaná. Čím více budete AI používat, tím lepší výsledky má pro uživatele přinášet. To má prý zaručit jakousi uživatelskou závislost na službě od dané společnosti. Skoro to zní jako z nějakého dystopického románu.

Fundamentální analýza Apple akcie

Kvartální výsledky AAPL

Akcie Apple za poslední kvartál meziročně zaznamenaly střídmější růst obratu o necelých 5 % na 85,8 miliard dolarů. Jak vyplývá z grafu, první (čtvrtý kalendářní) účetní kvartály v roce podléhají jisté sezónnosti a jsou výrazně vyšší než zbylé kvartály v roce. Jelikož spotřeba produktů Apple je během Vánoc markantně silnější. Provozní výnos meziročně vzrostl o více jak 10 % na 25,5 miliardy dolarů. Provozní výdaje jsou 14,33 miliardy dolarů a náklady na prodané zboží dosahuje 46,1 miliardy dolarů.

Výnos akcie Apple.
Výnos akcie Apple. Zdroj: macrotrends.net (20. 8. 2024)

Čistý zisk meziročně posílil o 8 % na 21,45 miliardy dolarů. U čistého zisku logicky platí to samé, co jsme si řekli u obratu. Zisk na akcii představuje 1,4 dolaru. EBITDA vzrostla o 8,26 % na 28,2 miliardy dolarů. Volné cash flow meziročně vzrostlo o 10 % na 26,71 miliardy dolarů.

Čistý zisk akcie Apple
Čistý zisk akcie Apple. Zdroj: macrotrends.net (20. 8. 2024)

Price to cash flow je u akcie Apple 30,7 bodů. Price to free cash flow je 32,4 bodů. Price to earnings akcie Apple je nyní 32,4 bodech. Historicky tak jde jednoznačně o velmi vysoké multiply. Price to free cash flow je dokonce na historických maximech. Ukazatel ziskové výnosnosti (earnings yield) představuje 2,9 %.

P/E a EPS akcie Apple.
P/E a EPS akcie Apple. Zdroj: macrotrends.net (20. 8. 2024)

Hrubá marže je za poslední kvartál 46,26 %. Provozní marže je na 29,56 %, čistá marže dosahuje 25 %.

Rentabilita vlastního kapitálu (ROE) je na 160,6 %. Rentabilita na investovaný kapitál (ROIC) představuje 65,51 %. Alokace kapitálu je proto stále opravdu velmi rentabilní.

Ukazatel pohotové likvidity (quick ratio) je 0,91 bodu a ukazatel běžné likvidity (current ratio) je 0,95 bodů. Obě hodnoty jsou na hranici robustnosti.

Apple drží hotovost ve výši 24,51 miliardy dolarů. Krátkodobé investice spočívají ve 37,29 miliardách dolarů. Dohromady má společnost likviditu, která představuje 61,2 miliardy dolarů. Celkový kapitál společnosti meziročně vzrostl o 10,7 % na 66,71 miliardy dolarů.

Poměr dluhu vůči vlastnímu kapitálu D/E je 1,52 bodů, což je na úrovní slabší robustnosti. Celkový dluh dosahuje 101,3 miliardy dolarů. Čistý dluh vzrostl na 39,5 miliardy dolarů.

Technická analýza Apple akcie (AAPL)

Jak jsem psal v úvodu, Apple akcie zaznamenaly v poslední době vskutku dynamický vývoj. Na ceně 237 dolarů započal cenový pokles, který se poté „přelil“ do panických výprodejů. Titul tak ztratil během několika týdnů více jak 17 % ze své kurzové hodnoty.

Na supportu rozprostírajícím se kolem 197 dolarů však došlo k agresivnímu kurzovému odrazu. Z grafu je evidentní, že panické výprodeje vystřídaly panické nákupy. To na první pohled vypadá dobře, ale když chápeme, jak funguje na trzích psychologie, nemusí to nutně znamenat jen něco pozitivního.

Loading ...
Název společnosti Symbol Tržní kapitalizace (v mld. USD) Zavírací cena předchozího dne Den Týd. Měs. Půl roku 1 rok 5 let
Apple AAPL 3.461,52 229,00 0,20 % 0,54 % -2,36 % 20,11 % 20,36 % 250,29 %
Graf akcie Apple a technická analýza
Týdenní graf akcie Apple od poloviny roku 2020 do srpna 2024. Zdroj: LYNX+ (20. 8. 2024)

Podobný vývoj obvykle představuje nestálost na trhu. Respektive do něj stačí šťouchnout a reakce je extrémní. Čím větší volatilita, tím nižší stabilita.

Každý cenový pohyb je jednoduše informace pro interpretaci. Někdo může agresivní výkupy na supportu považovat za pozitivní, což samy o sobě skutečně jsou. Leč v kontextu už to tolik růžově vypadat nemusí.

Závěrem: Jsou akcie Apple „sezónní“ záležitost?

Na akciích Apple je v současnosti skutečně nejvíce zajímavé, že se jich Warren Buffett zbavuje v ohromných objemech. Lze čekat, že se zbaví všech svých pozic? To nikdo kromě něj neví.

Na druhou stranu, jeho chování není nijak překvapivé. Práci od Benjamina Grahama Inteligentní investor jsem četl třikrát, protože jde o velmi komplexní a náročné dílo. Tudíž každý „běh“ nacházím nové a nové věci, kterým jsem dříve třeba příliš nerozuměl.

Mentor Buffetta totiž považoval technologický sektor za cosi „sezónního“. Ty správné technologické tituly se dokážou dostat rychle na vrchol, ale úplně stejně mohou posléze dolů. To potvrzují mnohé existující technologické firmy, které svůj pád přežily a doteď samostatně existují (např. IBM nebo třeba Cisco).

Berkshire Hathaway držel Apple akcie od roku 2016 a společnost na nich vydělala balík. Tudíž je na základě učení Grahama smysluplné hledat příležitosti zase jinde, jelikož žádné stromy nerostou do nebe.

Tím chci říct, že Warren Buffet nutně nemusí vyhlížet ekonomické recese nebo vyloženě krize. Pro hodnotové investory je makroekonomický výhled naprosto druhořadá záležitost.

V nynější době akcie Apple v portfoliu nemám, ale mám je v hledáčku, když dojde k významnému poklesu ve valuaci. Což může přijít nebo nemusí. Nikdo do budoucnosti nevidíme. Jaké jsou přesné motivace ze strany Buffetta, se nikdy možná nedozvíme. Ať jsou ovšem jakékoliv, je nesmysl jej do puntíku kopírovat. Studujte kroky investičních legend, ale v konečném závěru používejte vlastní hlavu.

Přečtěte si také:

Použité zdroje:

Editorial credit: ricochet64 / Shutterstock.com

CNN: A popular trading strategy just blew up in investors’ faces (19.08.2024); www.edition.cnn.com/2024/08/07/business/yen-carry-trade-stocks-nightcap/index.html

CNBC: Apple could charge up to $20 for some Apple Intelligence AI features, analysts say (19.08.2024); www.cnbc.com/2024/08/08/apple-could-charge-20-for-some-apple-intelligence-features-analysts.html

Yahoo: Warren Buffett’s sale of 510 million Apple shares will go down as one of the best bets of his career (19.08.2024); www.finance.yahoo.com/news/warren-buffett-sale-510-million-090000768.html

The Guardian: Warren Buffett buys $1bn of Apple stocks in first for Berkshire Hathaway (19.08.2024); www.theguardian.com/technology/2016/may/16/warren-buffett-apple-stocks-berkshire-hathaway

Yahoo: Here Are All 10 Stocks Warren Buffett Is Selling (19.08.2024); www.finance.yahoo.com/news/10-stocks-warren-buffett-selling-084100759.html

Yahoo: Warren Buffett Just Sold a Huge Chunk of Apple Stock. Should You Do the Same? (19.08.2024); www.finance.yahoo.com/news/warren-buffett-just-sold-huge-151700230.html

Yahoo: Tim Cook Sees China’s Future Bright For Apple – Describes China As ‘The Most Competitive In The World’ (19.08.2024); www.finance.yahoo.com/news/tim-cook-sees-chinas-future-000150114.html

Yahoo: Should You Be Adding Apple (NASDAQ:AAPL) To Your Watchlist Today? (19.08.2024); www.finance.yahoo.com/news/adding-apple-nasdaq-aapl-watchlist-130016233.html

Seekingalpha: Apple’s iPhone 15 September quarter builds to see record high: Morgan Stanley (19.08.2024); www.seekingalpha.com/news/4140514-apples-iphone-15-september-quarter-builds-see-record-high-morgan-stanley

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX


Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX